Image

„… král je mrtev, ať žije král“

Co je Dynamics NAV?

Dynamics NAV (tímto souhrnné označujeme verze od roku 2000 do roku 2019) byl skvělý a úspěšný pokračovatel Microsoft Navision. Je to jediný ERP systém, se kterým můžete do dnes plnohodnotně pracovat od verze 1.0. Dynamics NAV a je nepostradatelným nástrojem pro mnoho podniků, protože je snadno adaptabilním řešením pro plánování podnikových zdrojů (ERP). Jeho implementace pomohla nejen středním podnikům automatizovat a skutečně propojit všechny jejich podnikové procesy od financí a účetnictví, prodeje, nákupu, provozu, až po řízení skladu a obecné výkaznictví.

Dynamics NAV byl výjimečný systém své doby především svojí flexibilitou a možností úprav (partnery Microsoft). Mohl tak skutečně dokonale podporoval firemní procesy, a proto vyhovoval většině oborů podnikání. Nicméně i Dynamics NAV měl svá slabá místa, stejná jako všechny systémy té doby. Neměl odpověď na největší výzvu ERP systémů – bezešvou integraci. A stejně jako ostatní systémy, trpěl na monolitickou architekturu, která sice byla řešením mnoha problémů této epochy a vedla k rozšíření ERP systémů na úkor specializovaných systémů, ale nakonec se sama sobě stala slepou uličkou dalšího rozvoje.

Dynamics NAV a jeho funkce, stejně jako Microsoft Navision, ušly dlouhou cestu. Je to nadčasový systém, protože většinu jeho funkcí najdete i v nejnovější verzi – Dynamics 365 Business Central, a proto Dynamics NAV můžete nejen integrovat se současnými cloudovými službami Microsoftu (včetně Office 365), ale také je rozšířit kvůli pokrytí specifických potřeb vašeho podnikání.

Pokud vás zajímá, proč na webu Microsoftu nenajdete žádnou zmínku o Dynamics NAV, je to proto, že jej v roce 2018 Microsoft přejmenoval na Dynamics 365 Business Central! Jaký je tedy rozdíl mezi Dynamics NAV a Dynamics 365 Business Central? Je to tak jednoduché! Stručně řečeno, Dynamics 365 Business Central je novým názvem a nejnovější verzí Dynamics NAV …

Víme, že reimplementace je náročný proces a není snadné opustit systém, který sice není moderní, ale stále vyhovuje. Proto nikoho netlačíme, a rádi poskytujeme podporu pro starší systémy Dynamics NAV v jakékoliv staré verzi. A to i v případě, že společnost Microsoft ukončí rozšířenou nebo i základní podporu systému, jsme připraveni pomoci s dalším bezpečným provozováním systému a v případě nutností i jeho úpravami a opravami tak, aby se prodloužila jeho doba provozu.

Dynamics NAV je skutečně výjimečný systém svou nadčasovostí, u kterého i dnes lze používat jeho původní verze.

Microsoft Navision

Dynamics 365 Business Central

Webové aplikace

Q.MAN.plus