Image

„… král je mrtev, ať žije král“

Co je Dynamics NAV?

Dynamics NAV je z našeho pohledu skvělý a jeden z nejlepších produktů, pokud vezmeme v úvahu jeho hloubku funkčnosti a neuvěřitelnou flexibilitu. Je to jediný ERP systém, se kterým můžete do dnes plnohodnotně pracovat od verze 1.0. Dynamics NAV je mladším sourozencem Microsoft Navision a vyrostl v nepostradatelný nástroj pro mnoho podniků, protože je snadno adaptabilním řešením pro plánování podnikových zdrojů (ERP), které pomáhá malým a středním podnikům automatizovat a skutečně propojit všechny jejich podnikové procesy od financí a účetnictví, prodeje, nákupu, provozu, až po řízení skladu a obecné výkaznictví. Navíc jeho flexibilita umožňuje, že ho lze přizpůsobit tak, aby vyhovoval vašemu podnikání bez ohledu na to, v jakém oboru se pohybujete.

Ale … Dynamics NAV je bohužel klasickým produktem s monolitickou architekturou, dominantní pro všechny velké ERP systémy své doby. Ačkoli tato architektura vyřešila mnoho problémů specializovaných řešení, které trápily společnosti v letech 1985-2015, v mnoha případech byl lék horší než nemoc.

Dynamics NAV a jeho funkce, stejně jako Microsoft Navision, ušly dlouhou cestu. Je to nadčasový systém, protože většinu jeho funkcí najdete i v nejnovější verzi – Dynamics 365 Business Centra, a proto Dynamics NAV můžete nejen integrovat se současnými cloudovými službami Microsoftu (včetně Office 365), ale také je rozšířit kvůli pokrytí specifických potřeb vašeho podnikání.

Pokud vás zajímá, proč na webu Microsoftu nenajdete žádnou zmínku o Dynamics NAV, je to proto, že jej v roce 2018 Microsoft přejmenoval na Dynamics 365 Business Central! Jaký je tedy rozdíl mezi Dynamics NAV a Dynamics 365 Business Central? Je to tak jednoduché! Stručně řečeno, Dynamics 365 Business Central je novým názvem a nejnovější verzí Dynamics NAV …

Nikoho netlačíme, a rádi poskytujeme podporu pro starší systémy Dynamics NAV v, jakkoliv staré verzi. Pochopitelně nemůžeme změnit základní jádro těchto starších systémů, ale to neznamená, že jakmile společnost Microsoft upustí od podpory pro opravy zabezpečení pro tyto starší verze, že neuděláme vše, co bude v našich silách, aby i tato vaše starší „klasika“ zůstala v provozu.

Dynamics NAV je jediný ERP systém, se kterým můžete dodnes plnohodnotně pracovat od verze 1.0

Microsoft Navision

Dynamics 365 Business Central

Webové aplikace

Q.MAN.plus