Image

„ ... vypadá to jako velká věda, a občas si člověk říká, zdali je to opravdu k něčemu užitečné."

Každý investor a business vlastník preferují užitečnost a spolehlivost, proto business analýzu (BA) považuje za věc potřebnou, ale ne však natolik, aby se do ní musel aktivně zapojovat. Ale podcenění, nekvalitní zpracování, nebo dokonce ignorování BA bývá právě nejslabším místem celého budoucího řešení. BA bývá považována za technikálii, kterou je potřeba jen proto, aby byl zaveden „ten“ CRM, ERP, IS … a potom se nenadějete a sedíte u neefektivního systému po proinvestovaných stovkách tisíc či desítkách milionů korun.

Práce na business analýze je okamžik pro ověření a naplánování reálného vlivu vize na business v čase, pro případné upřesnění nejen technologické stránky projektu, ale i business projektu jako takového – od zákazníků počínaje a penězi ve firemní pokladně konče. A mimo jiné je BA také nástrojem pro investora a vedení společnosti ke kontrole business priorit. To je jeden z nejdůležitějších pohledů, pro nějž je BA významným základem. Nabízí podklady pro odpovědi na otázky jako jsou: „kolik to bude skutečně stát?“, „kdy to budeme moci používat? “, „jakou přidanou hodnotu nám projekt přinese?“, apod.

To největší riziko však je vždy jedno – celkem přirozená schopnost některá rizika podcenit. A business analýza bývá tou první obětí, která je na ráně. Bylo-li to užitečné se vždy ukáže až v budoucnu, kdy je pozdě řešit některé věci a mnohdy to již nelze bezbolestně. Jen tehdy, když business analýza obsahuje vše, co má, je konzistentní a není ji potřeba několikrát opravovat, teprve potom je možné konstatovat, že mezi námi a zadavatelem funguje synergie a můžeme vyrazit plnou parou vpřed. Ale i to je někdy docela těžká věc.

Mám zájem o analýzu

  Jakou analýzu potřebujete?

  Náš zástupce vás bude kontaktovat po odeslání formuláře v horizontu 2 pracovních dnů.

  Máte zájem o jinou z našich služeb?


  Warning: Undefined array key "content_5" in /home/www/quartex.cz/www/quartex.cz/wp-content/themes/quartex/template-servicesAnalys.php on line 75


  Warning: Undefined array key "content_6" in /home/www/quartex.cz/www/quartex.cz/wp-content/themes/quartex/template-servicesAnalys.php on line 78

  Bezplatný audit IS

  Bezplatný audit IS

  Číst více →

  Microsoft ERP

  Microsoft ERP

  Číst více →

  Implementace

  Implementace

  Číst více →

  Outsourcing

  Outsourcing

  Číst více →

  Helpdesk a podpora

  Helpdesk a podpora

  Číst více →

  Vzdělání a školení

  Vzdělání a školení

  Číst více →

  Poradenství a konzultace

  Poradenství a konzultace

  Číst více →