Image

„ … žádné velkolepé dílo nevzniklo mechanickým souhlasem všech zúčastněných."

Díky agilnímu přístupu, dlouholeté historii a bohaté praxi Quartexu a našich kolegů máme zvládnuté procesní techniky mnoha IT oborů a nabízíme poskytování expertního poradenství, konzultací a služeb v rámci např. procesního inženýrství, dozorování, podpory a analýz rozsáhlých implementací, i reimplementací takových, které jsou v problémovém stavu, případně jsme schopni jejich případného převzetí.

Na každé cestě je vždy celá řada rizik a různých překážek. Některé jsme schopni eliminovat dopředu, a to ať použitím specializovaných nástrojů, metodik, standardů apod., ale některé je třeba hlídat a řešit za pochodu. Jejich úspěšné zvládnutí pak hodně závisí na zkušenostech, kvalitě a odpovědnosti lidí, kteří se na vývoji podílí. Nejeden podnik najdeme ve stádiu probíhajících turbulentních změn, které dnes zažívá většina podniků po celém světě, při svých více či méně úspěšných pokusech o digitalizaci. Většina zadavatelů má svoji vizi. Ne vždy jsou však schopni určit, a hlavně definovat rámec zadání, protože se do zadání sbíhají z jedné strany business požadavky, z druhé realita firmy a z další technická a projektová omezení. Proto většina projektů nemá zřejmé, a tedy úplně jasně dané zadání. Navíc zadavatel občas, když se mu to celé rozleží v hlavě, přijde s celkem konstruktivními nápady na vylepšení toho, jak by věci měli být. A to je někdy zážitek jako bodnutí vidlemi do zad. Proto je dobré, pokud do procesu definice rámce zadání vstoupí profesionál, který takový proces výrazně usnadní.

Žádné velkolepé dílo nevzniklo mechanickým souhlasem všech zúčastněných. Pouze tím, že lidé s různými zkušenostmi a zázemím konfrontují a obhajují své vize, může být vybrána optimální cesta. Konflikt – vedený v atmosféře respektu k názorovému oponentovi a znalosti jeho kvalit – je způsob vzniku optimálního řešení. My jsme rádi, když jsme vnímáni jako partner, nebo lépe strategický IT partner, protože takový proces nezřídka připomíná pomoc psychoterapeuta, kde se zákazník musí naprosto otevřít, a kde musí vzniknout mezi oběma stranami absolutní důvěra. My musíme být schopni rozlišit mezi tím, kdy zadavatel popisuje co chce, a mezi tím, kdy si ještě sám dělá jasno. Taková spolutvorba zadání zabere více času, než se od běžné analýzy očekává, ale je ovšem velmi užitečná pro výsledek. My jsme ti, kteří umí držet opratě pevně v rukách a díky zkušenostem nedopustíme, že se zadání pod rukama neustále mění, že do té doby konzistentní analýzy najednou začnou vykazovat drobné nekonzistence.

Služby Quartexu v oborech poradenství a konzultací v oblasti ERP systémů:

Převzetí implementací i dlouhodobého outsourcingu vývoje ERP – převzetí odpovědnosti za návrh, budování a správu informačních systémů společností, které mají rozsáhlou a soustavnou potřebu vývoje z důvodu velmi specifických procesů nebo specifické podoby běžných procesů, mají jasný obraz přínosů z této implementace, ale postrádají zdroje, zkušenosti nebo focus pro vedení vývoje.

Pomoc (poradce) při potížích (troubleshooter) - pomoc při méně úspěšných implementacích a jejich případné převzetí.

Dozorování rozsáhlých implementací.

IT poradenství (zavádění ITIL a standardů IT).

Procesním a organizačním poradenství.

Produktová analýza rozsáhlých implementací.

Business analýza rozsáhlých implementací.

Zakázkový vývoj – integrace – pomoc se specifickými potřebami a odvětvovým řešením.

Pomoc s vedením vývoje.

Poradenství v oblasti e-commerce (elektronického obchodování) - e-shopů.

Pomoc při zavádění B2C a B2B procesů.

Cloud – zajištění i provozování datacenter pro firmy, které vyrostly ze svých dětských střevíčků a ekonomických systémů a nemají vlastní datacentrum pro provozování SQL a ERP vyšší třídy.

Pomoc při zavádění content managementu (DMS) – při digitalizaci dokumentů, shromažďování, správě a publikování informací.

Pomoc při zavádění zákaznické (uživatelské) IT podpory (supportu) rozsáhlých implementací.

Mám zájem o konzultaci

  V čem potřebujete konzultaci?

  Náš zástupce vás bude kontaktovat po odeslání formuláře v horizontu 2 pracovních dnů.

  Máte zájem o jinou z našich služeb?

  Bezplatný audit IS

  Bezplatný audit IS

  Číst více →

  Microsoft ERP

  Microsoft ERP

  Číst více →

  Implementace

  Implementace

  Číst více →

  Outsourcing

  Outsourcing

  Číst více →

  Analýzy

  Analýzy

  Číst více →

  Helpdesk a podpora

  Helpdesk a podpora

  Číst více →

  Vzdělání a školení

  Vzdělání a školení

  Číst více →