Image

Rozdíl NAV vs Business Central?

Rozsah funkcí Business Central je postavený na základech oblíbeného ERP systému Microsoft Dynamics NAV a v něm najdete všechny jeho funkce.

Dostupný všude

Na počítači se k Business Central přistupuje prostřednictvím webového klienta prostřednictvím prohlížeče, na mobilních zařízeních k Business Central prostřednictvím aplikace, kterou si stáhnete. Business Central tedy můžete na svém počítači přistupovat a používat pouze prostřednictvím prohlížeče, který preferujete, a nikoli, jak jste zvyklí z Dynamics NAV, prostřednictvím lokálního desktopového klienta.

Váš ERP je nyní k dispozici pro místní, hybridní a cloudová nasazení. Uživatelé se mohou k Business Central připojit prostřednictvím Universal Windows App, webového klienta, nebo aplikací pro mobilní zařízení a tablety, které jsou k dispozici pro zařízení iOS, Android a Windows.

Uživatelské rozhraní

Jednou z nejviditelnějších změn při používání Business Central, kromě cloudu, je obnovená pracovní plocha.

Přizpůsobitelné řídicí panely, které přehledně zobrazují vaše nejdůležitější údaje z přehledů a prognóz v reálném čase na jediné obrazovce.

Nové uživatelské rozhraní pomáhá uživatelům urychlit jejich produktivitu díky vylepšenému rozvržení, které maximalizuje prostor na obrazovce a umožňuje snadnější navigaci v celé aplikaci.

Centra rolí lze přizpůsobit konkrétním rolím a zobrazovat pouze relevantní a potřebné funkce.

Filtrování

Nově je k dispozici podokno filtrování. To vám umožňuje snadno použít více předdefinovaných nebo vlastních filtrů na vaše seznamy, které zůstanou zachovány, když budete procházet více stránkami.

Kopírovat a vložit řádky

Nová funkce, která zvyšuje efektivitu práce s daty a umožňuje uživatelům kopírovat a vkládat řádky do stejného seznamu nebo podobných seznamů v Business Central. Alternativně mohou uživatelé zkopírovat a vložit řádky z Business Central do Microsoft Excel nebo naopak zkopírovat data z Excelu a vložit je do Business Central.

Změna sad oprávnění

Každý podnik funguje jinak a role v rámci organizací mají různé odpovědnosti. V Dynamics 365 Business Central jsou přizpůsobitelné sady oprávnění a umožňují uživatelům je přidávat, odstraňovat a upravovat tak, aby odpovídaly požadavkům podniku.

Integrace

Jako aplikace společnosti Microsoft získáte bezproblémovou integraci do nástrojů Microsoft 365, jako jsou Outlook a Excel. Můžete přidávat další funkce napříč různými oddělením, protože Business Central spolupracuje s aplikacemi třetích stran, nebo s naší platformou Q.MAN, či zakázkově vyvinutými oborovými aplikacemi a přidávat další funkce napříč různými odděleními.

Přizpůsobení jako rozšíření

Standardní funkcionalita občas plně nevyhovuje požadavkům firmy, takže je nutné systém upravit. S Business Central jsou vaše přizpůsobení a řešení třetích stran přidána jako rozšíření, čímž jsou oddělena od zdrojového kódu. To znamená, že budoucí aktualizace a upgrady systému jsou bezproblémové.

Úložiště

V současné době Microsoft Dynamics 365 Business Central online poskytuje 80 GB úložiště databáze a 40 GB úložiště souborů. Plus poskytuje 2 GB navíc na uživatele Business Central Essentials a 3 GB na uživatele Business Central Premium bez dalších poplatků.

Bezpečnost dat

Bezpečnost je prioritou na straně zákazníka i dodavatele. Datová centra společnosti Microsoft, ve kterých jsou provozovány cloudové služby jsou certifikována podle náročných standardů ochrany osobních údajů EU a každá firma má, v souladu se zásadami správce dat Microsoft, možnost využívat zvolené cloudové úložiště ve státech EU.

Žádné další poplatky za aktualizace

Velké aktualizace ERP systému mohou být drahé a obtížné, ale s předplatným Business Central Cloud se již nemusíte bát drahých a složitých aktualizací. Dynamics 365 Business Central Cloud se aktualizuje průběžně několikrát ročně, zcela automaticky. Proto také víte, že vždy pracujete s nejnovější verzi bez dalších nákladů

Zřejmé výdaje na ERP

S modelem předplatného platíte pouze měsíční poplatek za. uživatel. To znamená, že vždy znáte své výdaje na ERP a nemusíte se tedy starat o provozní náklady nebo výdaje spojené s upgradem.

Licencování Microsoft Dynamics 365 Business Central

Business Central je kompletní samostatné řešení, které je navrženo tak, aby fungovalo s některými dalšími produkty Dynamics 365. Business Central je licencován jako měsíční předplatné. Můžete si zakoupit uživatelské licence založené na tenantech, jsou také dostupné pro uživatele Business Central.

Je také důležité poznamenat, že všechny licence Business Central jsou pojmenované licence. To se liší od modelu souběžných licencí, který používal Dynamics NAV. Pojmenované licence jsou vázány na jednotlivé uživatele, což znamená, že podniky musí zakoupit licenci pro každého uživatele, který chce mít k softwaru přístup.

Více o možnostech licencování se dozvíte dále

Microsoft Navision

Dynamics NAV

Webové aplikace

Q.MAN.plus